Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

data publikacji: 2015-08-07
autor artykułu: Ewa Małachowska
2015.09.22. WARSZAWA - konferencja "OD CISZY DO SŁOWA - KOMPLEKSOWE WSPARCIE OSÓB Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM

 

Ogólnopolska konferencja


„Od ciszy do słowa
- kompleksowe wsparcie osób z mutyzmem wybiórczym"

Warszawa,  22 września 2015 r.


Skala występowania mutyzmu selektywnego w Polsce nie jest znana, ponieważ jak dotąd nie prowadzono takich badań, niemniej jest to ważny temat, rzadko dotychczas poruszany w aspekcie pracy szkoły. Badania europejskie wskazują, że mutyzm wybiórczy występuje u 7.1 na 1000 dzieci czyli 1 dziecko mutystyczne na 140 (Bergman, 2002).

Chociaż w ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono na świecie ważne badania, które przyczyniły się do lepszego zrozumienia mutyzmu wybiórczego, to jednak dzieci z tym zaburzeniem są nadal błędnie diagnozowane. Właściwe zrozumienie mutyzmu wybiórczego pozwala dzieciom brać udział w zajęciach przedszkolnych, szkolnych oraz stopniowo coraz bardziej angażować się w relacje społeczne. Kluczem jest wczesne rozpoznanie zaburzenia, ponieważ mutyzm selektywny okazuje się bardziej podatny na terapię we wczesnym stadium, stąd tak ważne jest rozpropagowanie informacji na ten temat.

Zarząd Główny Polskiego Związku Logopedów wychodząc naprzeciw problemom osób z mutyzmem zwrócił  się z prośbą o współpracę przy organizacji ogólnopolskiej konferencji na temat mutyzmu do Ośrodka Rozwoju Edukacji, „Pedagogium" - Centrum Doskonalenia Logopedów Wyższej Szkoły Nauk Społecznych  oraz  do Fundacji na rzecz osób dotkniętych mutyzmem wybiórczym i ich rodzin „Mówię".

Ustalono termin  konferencji na 22 września, czyli ostatni dzień lata, oraz zaproponowano jej przebieg. Konferencja będzie składała się z dwóch części - wykładowej i warsztatowej.

W części wykładowej wystąpią wybitni specjaliści wskazujący na wieloaspektowe ujęcie mutyzmu, w części warsztatowej, uczestnicy wezmą udział w sesjach stolikowych obejmujących osiem obszarów tematycznych. Podsumowanie konferencji będzie jednocześnie wyznaczeniem kierunków działań podmiotów zainteresowanych problemem mutyzmu w Polsce.

Rejestracji można będzie dokonać na stronach ORE od 19 sierpnia 2015 r.

więcej: http://www.ore.edu.pl/wydzialy/specjalnych-potrzeb-edukacyjnych/6300-ore-na-rzecz-wsparcia-osob-z-mutyzmem-wybiorczym

 
 
 
przejdź do:  
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.