Nasze czasopismo:

 
Publikacje:

WARTO PRZECZYTAĆ

 
Milena Stasiak
Mutyzm wybiórczy – zaburzenie mowy o podłożu lękowym.
PZL
Materiały na temat jąkania i giełkotu.
Jacek Witczak
Jąkający są jak rodzina.
dr Krzysztof Szamburski
Niepłynność mówienia jako zaburzenie komunikacji.
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

lewo

Konferencje i szkolenia

góra

ŁÓDŹ - 4-5 grudnia 2015 r. - szkolenie: POMOC PSYCHOLOGICZNA DZIECKU Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM I JEGO RODZINIE

Szkolenie przeznaczone jest dla logopedów, psychologów, pedagogów, terapeutów integracji sensorycznej, nauczycieli szkół i przedszkoli. Prowadzone jest metodami warsztatowymi, obejmuje 18 godzin dydaktycznych.

 
 
TORUŃ - 7-8 grudnia 2015 r. - konferencja: ZABURZENIA ŚWIADOMOŚCI - WYZWANIA XXI WIEKU

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję "Zaburzenia Świadomości-Wyzwania XXI wieku", która odbędzie w dniach 7-8 grudnia br. w Hotelu Filmar w Toruniu.

 
 
WARSZAWA - 27 listopada 2015 r. - konferencja naukowo-szkoleniowa - DZIECI, KTÓRE CZASAMI MILCZĄ - WSPARCIE SPECJALISTYCZNE DLA OSÓB Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM

Polski Związek Logopedów we współpracy z WSNS Pedagogium zapraszają na kolejną konferencję poświęconą tematyce mutyzmu (...)

 
 
TORUŃ - 21-22 listopada 2015 r. - szkolenie: METODA WERBO-TONALNA

Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Związku Logopedów we współpracy z Mazurskim Centrum Szkoleń i Ubezpieczeń zaprasza: logopedów, pedagogów, psychologów, nauczycieli przedszkoli i szkół powszechnych, specjalnych, (...)

 
 
WARSZAWA - 12 grudnia 2015 r. - szkolenie: CIĘŻKIE USZKODZENIA MÓZGU W DIAGNOZIE LOGOPEDYCZNEJ,TERAPEUTYCZNEJ. DIAGNOZA LOGOPEDYCZNA W ZESPOŁACH GENETYCZNYCH -WCZESNEJ INTERWENCJI KLINICZNEJ, U DOROSŁYCH PACJENTÓW OPARTA NA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ /TK,MRI/

Zajmiemy się diagnozą logopedyczną, która winna być oparta w kazdej mierze na badaniu mózgu - funkcji kory mózgowej. Przykładem jest dziecko z zespołem A. Chiariego w sprzężeniu z uszkodzeniem płata ciemieniowego z badania Usg przezciemiaczkowego, D. Walkera, gdzie uszkodzenie robaka móżdzku daje nam wiedzę o zaburzonej koordynacji, niekiedy deficycie w polu widzenia, itp.

 
 
WARSZAWA - 22 września 2015 r. - konferencja "OD CISZY DO SŁOWA - KOMPLEKSOWE WSPARCIE OSÓB Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM

  Ogólnopolska konferencja „Od ciszy do słowa - kompleksowe wsparcie osób z mutyzmem wybiórczym" Warszawa,  22 września 2015 r. Skala występowania mutyzmu selektywnego w Polsce nie jest znana, ponieważ (...)

 
 
TORUŃ - 11 września 2015 r. konferencja - SKUTECZNOŚĆ TERAPII JĄKANIA U DZIECI. MOŻLIWOŚCI TERAPII W POLSCE I NA ŚWIECIE

Konferencja pod patronatem: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotr Całbeckiego, Prorektora ds. Kształcenia UMK, prof. dr. hab. Beaty Przyborowskiej oraz Polskiego Związku Logopedów.

 
 
WARSZAWA - 5 września 2015 r. - konferencja: VB-MAPP - Behawioralne podejście do oceny umiejętności językowych w terapii dzieci z autyzmem.

W dniu 5 września 2015 roku, FUNDACJA SCOLAR zaprasza terapeutów i rodziców, nauczycieli i wychowawców, na pierwszą w Polsce konferencję szkoleniową w całości poświęconą tematowi VB-MAPP - Behawioralne podejście do oceny umiejętności językowych w terapii dzieci z autyzmem.

 
 
WIELICZKA - 28 listopada 2015 r. - konferencja: INTERDYSCYPLINARNE ASPEKTY NEUROREHABILITACJI OSÓB DOROSŁYCH

Konferencja: „Interdyscyplinarne aspekty neurorehabilitacji osób dorosłych” organizowana jest przez Wydawnictwo WiR, a patronatu honorowego udzielają: Polski Związek Logopedów, (...)

 
 
WARSZAWA - 11-13 września 2015 r. - konferencja: METODY I TECHNIKI TERAPII LOGOPEDYCZNEJ. OD TEORII DO PRAKTYKI

Celem konferencji jest prezentacja metod i technik logopedycznych wypracowanych na gruncie różnych teorii nauk podstawowych
i interdyscyplinarnych dla badań nad mową i językiem.

 
 
GOŁDAP, WARSZAWA, ŁÓDŹ, POZNAŃ, KRAKÓW, LUBLIN, PUŁAWY - lipiec-listopad 2015 r. - szkolenie - KORP

Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego (KORP) są odpowiedzią na potrzebę stworzenia narzędzia, które pozwoli w prosty i przejrzysty sposób dokonać diagnozy rozwoju dziecka. Za pomocą kart można ocenić etap rozwojowy, na którym znajduje się dziecko, określić sfery prawidłowego i słabszego rozwoju, a także wykryć ewentualne opóźnienia, dysharmonie i nieprawidłowości w rozwoju.

 
 
ZIELONA GÓRA - 20 czerwca 2015 r. - I WIOSENNE SPOTKANIA Z EDUKACJĄ

Lubuski Oddział Polskiego Związku Logopedów oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych - Szkoła Podstawowa nr 10 w Zielonej Górze zapraszają na  I Wiosenne Spotkania z (...)

 
 
Zobacz archiwum artykułów

dół

Szukaj placówki:
Reklama:

 
Dla pacjentów:
Internetowa poradnia:

Najczęściej zadawane pytania

 
3,5 latek mało mówi
Czy szukać już pomocy - brak postępów u dziecka 21 mies.
Wstydliwy problem
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
Poleć znajomemu:

Poleć naszą stronę swojemu znajomemu.

 
 

Przepisz kod z obrazka:

captcha
 

prawo

 
Strony internetowe ŁódŸ www.mimo.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt