Publikacje:

foldery do pobrania

 
Jolanta Panasiuk
Logopedia dziś - wczoraj - jutro
Agnieszka Ciesielska
Zmiany w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - od 2022 r.
Milena Stasiak
Wykaz standaryzowanych narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie logopedycznej.
Milena Stasiak
EDL. Materiały profilaktyczne: rozwój mowy małego dziecka
zobacz wszyskie publikacje
Giełda pracy:
Gdzie studiować:

Wybierasz się na studia?
Sprawdź listę uczelni!

 

Aktualności

5 maja - Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, oraz Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to święto obchodzone w Europie od  początku (...)

 
 
2020.05.04. Informacja MEN nt. powrotu poradni psychologiczno-pedagogicznych do pracy w systemie stacjonarnym

4 maja 2020 na stronie MEN opublikowano informację o przywróceniu możliwości działania poradni psychologiczno-pedagogicznych w trybie pracy stacjonarnej. "Dajemy poradniom możliwość realizacji zadań związanych w szczególności z wydawaniem orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz opinii. To odpowiedź przede wszystkim na prośby rodziców. Przy organizacji pracy poradni należy jednak uwzględnić przepisy dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 
 
2020.05.04. Odpowiedź Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. warunków pracy logopedów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

4 maja 2020 r. Polski Związek Logopedów otrzymał odpowiedź z Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. zasad funkcjonowania gabinetów logopedycznych i pracy logopedów, neurologopedów, specjalistów w dziedzinie neurologopedii w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

 
 
2020.04.28. Wytyczne dla funkcjonowania gabinetów fizjoterapeutycznych w systemie rehabilitacji ambulatoryjnej w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

Celem wdrażanych procedur jest:

  1. Dodatkowe zmniejszenie ryzyka dla pracowników gabinetów (usługodawcy) i pacjenta (usługobiorcy).
  2. Ograniczenie liczby kontaktów na terenie gabinetu  w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.
  3. Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.
 
 
#zdalnaszkoła

Polski Związek Logopedów udzielił patronatu akcji #zdalnaszkoła - możliwości prowadzenia zajęć on-line. Logopedo, skorzystaj z darmowego narzędzia do zdalnej terapii logopedycznej w czasie kwarantanny.

 
 
zmarła Pani Profesor Maria Zarębina

29 marca 2020 r. zmarła profesor Maria Zarębina. Żyła 98 lat. Długie i bogate życie. U wielu ze swoich uczniów zostawiła w pamięci piękny rozdział, jakby "szufladę" do której warto zaglądać i dbać o cenną zawartość.  Wypowiadając się imieniu środowiska logopedów, musimy jej być wdzięczni za starania uwieńczone konkretnym skutkiem - utworzenia dwuletnich, podyplomowych studiów logopedycznych w Krakowie.

 
 
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

"Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności."

 
 
30 marca - Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

30 marca obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej, od kilku lat także w Polsce. Szacuje się, że z tą ciężką do zdiagnozowania i niebezpieczną chorobą zmaga się 3% społeczeństwa, czyli ponad milion Polaków.

 
 
2020.03.19. Odpowiedź Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN

Polski Związek Logopedów otrzymał odpowiedź od pani Joanny Wileckiej, Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN: 2020.03.19. odpowiedź MEN ws. funkcjonowania SOSW i PP-P.pdf [137.1Kb] (...)

 
 
2020.03.20. Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

za: www.men.gov.pl

 
 
marzec '2020 aktualności

Nauczyciele, w tym logopedzi starają się dostosować do warunków pracy zdalnej, natomiast napotykają różnorodne trudności. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywami związków zawodowych:

 
 
2020.03.18. wynagrodzenie pracowników - opinia prawna ZNP

Od kilku dni trwa dyskusja na temat wysokości nauczycielskiego wynagrodzenia w czasie, gdy nauczyciel nie może z powodu epidemii koronawirusa świadczyć pracy w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej. Sprzeczne sygnały na ten temat wysyłało też ministerstwo edukacji. Dlatego ZNP przygotował opinię prawną dotyczącą zagadnień związanych z wynagrodzeniem. "W ramach wynagrodzenia za czas przestoju nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia zasadniczego i dodatków, w tym m.in. stażowego i motywacyjnego" - podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego.

 
 
Zobacz archiwum artykułów
Reklama:

 
Internetowa poradnia:

Pytania zadawane najczęściej...

 
Opieka logopedyczna w przedszkolu
Programy użyteczne w gabinecie logopedycznym
Nagrywanie wad wymowy
Forum dyskusyjne:
Newsletter:

W pole poniżej wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas najnowsze informacje.

 
 
 
 
 
 
Wsparcie techniczne: virtualmedia.pl
O nas   |   Certyfikat logopedy   |   DBDL   |   Rekomendacje   |   Linki   |   Kontakt
 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.